Bağımlılık Tedavisi

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi; etik ve bilimsel yöntemler uygulayan, hümanistik yaklaşıma sahip bir bağımlılık tedavi merkezidir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen AMATEM (Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ruhsatına sahiptir.

Bağımlılık tedavisi bir yolculuktur. Bu yolculukta birlikte çalışarak hedefe varmayı hedefliyoruz.

Bağımlılıkta üç basamaklı bir tedavi modeli uyguluyoruz.
Basamaklar; maddelerden arınmayı ve hasar tespitini yapmayı, temiz kalmayı  öğretmeyi ve yaşamı yeniden yapılandırmayı içermektedir (devamını oku).

Yataklı ve ayaktan hizmet veriyoruz.
Yataklı tedavide; rahat ve konforlu bir ortamda arınma ve detoks imkanı sağlarken, uzun süreli iyileşme için de ilk adımları atıyoruz. Ayaktan tedavide; detoks yanında, uzun süreli iyileşme için bir program uyguluyoruz (devamını oku).

İlaç tedavilerini eksiksiz bir şekilde yapıyoruz.
Madde kullanma isteğini azaltacak, kişinin madde kullanımını durdurmasını sağlayacak, eşlik eden ruhsal sorunları düzeltecek ilaçların yanında enjeksiyon ve implant (pellet) uygulamalarını da yapıyoruz (devamını oku).

Aileye destek veriyoruz.
Ebeveyn ve eşlere yönelik çalışmalar yürütüyor, ailelere nasıl davranmaları gerektiğini ve bağımlılığın doğasını öğretiyor, bu ortamda kendi sağlıklarını nasıl koruyacakları hakkında da bilgilendiriyoruz (devamını oku).

Yoğun bir psikososyal tedavi programı uyguluyoruz.
Bunlar arasında; bireysel terapileri, grup çalışmalarını, kişisel iyileşme programlarını, farkındalık terapilerini sayabiliriz (devamını oku).

Tüm bağımlılık türleri ile çalışıyoruz.
Bunlar arasında alkol, uyuşturucu maddeler, sigara, internet ve kumar gibi bağımlılıkları sayabiliriz (devamını oku).

Profesyonel ve deneyimli bir ekip ile çalışıyoruz.
Prof. Dr. Kültegin Ögel’in medikal direktörlüğünde; ekibimizde çalışan psikiyatrist, psikolog ve hemşirelerin hepsi bağımlılık konusunda deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır (devamını oku).

Temel ilkelerimiz bize yol gösteriyor.
Temel ilkelerimiz; kişiye özel yöntemleri seçmek, sadece bilimsel yöntemler uygulamak, bireyi biyolojik, psikolojik ve sosyal bir bütün olarak ele almak ve humanistik yaklaşımdır (devamını oku).

Doğru tanı ve değerlendirmenin önemine inanıyoruz.
Bu amaçla etkin değerlendirme yöntemlerini kullanıyoruz. İdrar, tükürük ve saç testi gibi tüm bağımlılık testlerini uyguluyoruz (devamını oku).

Unutmayın! Bırakmak kadar, tekrar başlamamak önemlidir.

Bize Ulaşın