YAKLAŞIM İLKELERİMİZ

Bağımlılık ve ilgili sorunlarda iyileşmek bir yolculuğa benzer. Yolculuğun başı ve sonu kadar, yolculuk sırasında yaşadıklarımız da önemlidir. Yolculuk sırasında insan kendini tanır. Yolda kazalar, sevinçler, üzüntüler olabilir ama yolculuk devam eder. Yolculuk insana çok şey öğretir. Hedefe vardığında artık başka biri olmuştur. O nedenle birlikte bir yolculuğa çıkmayı öneriyoruz…

Kişiye özel yaklaşım
Her tedavi herkes için uygun değildir. Her kişinin riskleri ve ihtiyaçları farklıdır. Kişinin kendine uygun bir tedavi modeli geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle farklı yöntemleri bir arada uyguluyoruz.

Bilimsel yaklaşım
Bilimsel olmayan, araştırmalarla etkinliği kanıtlanmayan hiç bir tedavi yöntemini uygulamıyoruz. Daha önce uygulanıp başarılı olmuş, bilimsel yöntemleri uygulamayı tercih ediyoruz.

Bütüncül yaklaşım
Bağımlılık tıbbi, ruhsal, sosyal ve ailevi bir sorundur. Tüm bu alanlarda değişimin sağlanması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle bireyi bir bütün olarak ele alıyoruz.

İnsani yaklaşım
Bağımlılık insanlık tarihi kadar eski ve bir o kadar insana ait. Amacımız insanlara ders vermek, onları düzeltmek değil. Destekleyici, etiketlemeyen, tercihlere saygılı, birlikte hedefe yürümeyi amaçlayan bir yaklaşımı benimsiyoruz.

Bize Ulaşın