Kumar bağımlılığı

Kumar bağımlılığı tedavisi

İnternet üstünden en sık oynanan kumar oyunları; kumar makineleri, iddaa ve benzeri oyunlar, bahis, kağıt ve şans oyunları, at yarışları veya foreksdir. Hepsi sonunda kumar bağımlılığına dönüşebiliyor. İnternet üstünden veya gerçek oynansın, fark etmez. Kumar kumardır.

Moodist Psikiyatri Hastanesi Bağımlılık Merkezi; Türkiye’de ilk kumar bağımlılığının tedavisine özel ve yapılandırılmış bir program başlattı.

Kumar bağımlılığı, bağımlı olan kişi ve ailesi için bir büyük yıkımdır. Kumar bağımlılığı, tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Moodist Bağımlılık Merkezi olarak uluslararası uygulamalar ve kendi deneyimlerimizden yola çıkarak yeni bir program oluşturduk. Kişisel İyileşme Programı adını verdiğimiz programda bireyle çalışarak, kumar oynamaya yol açan etkenleri saptıyor, kumar oynamaya yol açan düşünce hatalarını değiştirmeye çalışıyoruz.

Kumar bağımlılığında kişi genellikle kumar oynamayı bırakır ancak daha sonra tekrar başlar.  O nedenle programımızın temel amacı tekrar kumar oynamaya başlayacak etkenleri ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Kumar bağımlılığında ailenin rolü çok önemlidir. Bu nedenle aile eğitimine de yer verdik. Ailenin bilgilenmesi ve davranış değişikliği geliştirmesi, kumar bağımlılığının iyileşmesinde temel etkendir.

Bize Ulaşın