Klinik Psikolog Gökhan Ergür

Mesleki İlgi Alanları

 • Depresyon
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Post Travmatik Stres Bozukluğu
 • Sosyal Anksiyete
 • Dikkat Eksikliği
 • Öğrenme Güçlüğü

Klinik Psikolog Gökhan Ergür

Klinik Psikolog


Mesleki İlgi Alanları

 • Depresyon
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Post Travmatik Stres Bozukluğu
 • Sosyal Anksiyete
 • Dikkat Eksikliği
 • Öğrenme Güçlüğü

Üniversite eğitimine İstanbul Bilim Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde başlayan Ergür üç dönem boyunca Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğrenci Temsilciliği yapmıştır. Sonrasında yüksek lisans eğitimini ”Şiddet İçerikli Bilgisayar Oyunu Oynayan İkinci Kademe Öğrencilerinin Saldırganlık Eğilimlerinin ve Benlik Saygı Düzeylerinin İncelenmesi” başlıklı teziyle İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Üniversite eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği, Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Kliniği, Florya Doğa Koleji ve T.C. İstanbul Valiliği İstanbul Çocukları Vakfı‘nda stajlarını sürdürmüştür.  2014-2018 yılları arasında POEM Psikoloji’de çocuk ve ergen terapisti olarak görev yapmıştır.

Bir dönem Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış, birçok ulusal gazete ve dergide makaleler yayımlamıştır. Şu an aylık yaşam kültürü dergisi Lacivert’te, İlim ve İrfan Dergisi’nde ve şahsi internet sitesinde psikoloji ile ilgili düzenli olarak yazılar yayımlamaya devam etmektedir. Bir dönem Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış, birçok ulusal gazete ve dergide makaleler yayımlamıştır. Şu an aylık yaşam kültürü dergisi Lacivert’te, İlim ve İrfan Dergisi’nde ve şahsi internet sitesinde psikoloji ile ilgili düzenli olarak yazılar yayımlamaya devam etmektedir.

97 sayı yayımlanan aylık edebiyat ve fikriyat dergisi İtibar‘ın yayın kurulunda da bulunan Gökhan Ergür şu an üç aylık psikoloji dergisi Nefes’in yazı işleri müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Çeşitli kitapların editörlüğünü yapan Ergür’ün Üzüntüden (Profil Kitap, Şiir, 2016) ve İnsaniyet Namına (Profil Kitap, Deneme, 2019) isimli iki kitabı da mevcuttur. Ergür ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği’nin düzenlediği 11. Edebiyat Festivali’nde Deneme Büyük Ödülü‘ne layık görülmüştür.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda; Ergenlerle Doğru İletişim, Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi, Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları, Etkili Zaman Yönetimi, Dijital Minimalizm Uygulamaları, İrade Yönetimi, İ-Nesli, Hayır Diyebilmek, Öfke Yönetimi, Teknoloji Bağımlılığı, Okul Çağı Çocuklarında 10 Problem 10 Çözüm, Etkili Ebeveyn Tutumları başlıkları altında birçok eğitim vermiştir. Ayrıca Üsküdar Belediyesi’nde Şimdi ve Burada Konuşmaları başlığıyla her ay farklı bir psikoloji konusunu üzerine halka açık konuşmalar düzenlemiştir.

Doktora çalışmasına Yakın Doğu Üniversitesi’nde devam eden Ergür, şu an özel bir kurumda psikolojik danışma ve rehberlik birimi zümre başkanlığı yapmakta ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Bize Ulaşın