Bizden Haberler

Moodist Sanat (Art) Terapi Atölyeleri Açıldı !

Moodist Hastanesi olarak her Salı ve Perşembe günleri 16:00-17:30 saatleri arasında gerçekleştireceğimiz Sanat (Art) Terapi Atölyelerine sizleri davet ediyoruz.

Tarih : 18 Ekim 2021

Şizofreni Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "Şizofreni Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz. 

Tarih : 12 Temmuz 2021

İnternet Bağımlılarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "İnternet Bağımlılarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz. 

Tarih : 05 Temmuz 2021

Bağımlı Hastaların Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "Bağımlı Hastaların Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz. 

Tarih : 01 Temmuz 2021

Travma ve Tedavisi Hizmetiçi Eğitim Programı

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TDV ortaklığında Bakanlık çalışanlarına özel olarak hazırlanan "Travma ve Tedavisi Hizmetiçi Eğitim Programı" 29-30 Haziran 2021 tarihinde Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

Tarih : 28 Haziran 2021

Bipolar Bozukluk Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "Bipolar Bozukluk Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz.

Tarih : 24 Haziran 2021

Yeme Bozukluğu Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "Yeme Bozukluğu Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz. 

Tarih : 11 Haziran 2021

Kumar Bağımlılığı Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak düzenlediğimiz "Kumar Bağımlılığı Hastalarının Ailelerine Yönelik Ücretsiz Psikoeğitim"e buradan kayıt olabilirsiniz. 

Tarih : 10 Haziran 2021

Bütün Hemşirelerimizin 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü'nü Kutladık.

Sağlık hizmetlerinin her aşamasında yeri doldurulamaz olan kahraman hemşirelerimizin 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü kutladık.

Tarih : 12 Mayıs 2021

10 Mayıs Psikologlar Günü Kutlu Olsun.

Tüm zorluklara rağmen mesleğini en iyi şekilde yapan, etik ilkelere uyan, çalışmak ve öğrenmekten bıkmayan tüm psikologların 10 Mayıs Psikologlar Günü kutlu olsun!

Tarih : 12 Mayıs 2021

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü

Dünya El Yıkama Günü'ne yönelik farkındalık yaratmak için düzenlediğimiz atölye çalışmasında, Moodist olarak hep birlikte el hijyeninin önemine dikkat çektik.

Tarih : 15 Ekim 2020

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününü Kutladık

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak ruh sağlığı ve ruh hastalıklarının toplumda farkındalığını ve anlaşılırlığını artırmak amacıyla 1992 yılından bu yana anılan 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı gününü kutladık. 

Tarih : 12 Ekim 2020

Çocuklar için Koronavirüs Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hattı

Çocuklarımızın ruh sağlığını koronavirüsten korumak için yanınızdayız. Sağlık çalışanları ve COVID-19 tanısı almış kişilerin çocuklarını yalnız bırakmıyor, ücretsiz psikolojik danışmanlık hattımızla onlara destek oluyoruz.

Tarih : 08 Mayıs 2020

Koronavirüs Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hattı

Toplumun sağlığını korumayı hedeflediğimiz için Koronavirüs Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hattına hafta içi 10:00-17:00 arasında 0546 747 17 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Tarih : 05 Nisan 2020

Koronavirüs (COVID-19) ile İlgili Önlemlerimiz

Değerli misafirlerimiz; Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için maksimum Enfeksiyon Hastalıkları Komitemiz ile COVID-19 Korona salgınına yönelik tüm güvenlik önlemlerini aldık.

Tarih : 19 Mart 2020

Çocuklar ve Ergenlerde Davranış Problemleri Semineri

Hastanemiz uzmanlarından Klinik Psikolog Ayşe Handan Özkan ve Psikolog Begüm Sevinç, ASFA Eğitim Kurumuna bağlı Halil Necati Ortaokulunda görevli olan öğretmenlere "Çocuklar ve Ergenlerde Davranış Problemleri" üzerine bir seminer gerçekleştirdi.

Tarih : 27 Şubat 2020

Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek (RSPD) Farkındalık Eğitimi

Hastanemiz uzmanlarından Uzman Psikolog Kinyas Tekin Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından Ankara'da düzenlenen Kilit Mülteci Gruplara Yönelik Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek (RSPD) Farkındalık Eğitimininde ruh sağlığı uzmanları ile buluştu.

Tarih : 21 Şubat 2020

Çocuk ve Ergenlerde Bağımlılık Semineri

Hastanemiz uzmanlarından Uzman Psikolog Özge Kalkan, TEV Zahide Zehra Garring Ortaokulu'nda "Çocuk ve Ergenlerde Bağımlılık" üzerine ailelere yönelik bir seminer gerçekleştirdi.

Tarih : 21 Şubat 2020

Mindfulness Temelli Stresle Baş Etme ve Sınav Kaygısı Semineri

Hastanemiz uzmanlarından Psikolog Begüm Sevinç, Mektebim Okulları'nın Fatih Kampüsü'nde "Mindfulness Temelli Stresle Baş Etme ve Sınav Kaygısı" üzerine öğrencilere yönelik bir seminer gerçekleştirdi.

Tarih : 21 Şubat 2020

Şizofreni Hastalarının Ailelerine Yönelik Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Medikal Ekibi tarafından düzenlenen "ŞİZOFRENİ HASTALARININ AİLELERİNE YÖNELİK PSİKOEĞİTİM" programımıza buradan kayıt olabilirsiniz

Tarih : 13 Şubat 2020

Bipolar Bozukluk Hastalarının Ailelerine Yönelik Psikoeğitim

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Medikal Ekibi tarafından düzenlenen "BİPOLAR BOZUKLUK HASTALARININ AİLELERİNE YÖNELİK PSİKOEĞİTİM" programımıza buradan kayıt olabilirsiniz

Tarih : 13 Şubat 2020

İstanbul Bağımlılık Sempozyumu – Bağımlılık Atölyelerinin IV.sü Gerçekleştirildi

Bağımlılık; yeterli bilgi ve beceriye sahip uzmanlar tarafından önlenebilir veya tedavi edilebilir. Farklı disiplinlere yönelik hazırladığımız İstanbul Bağımlılık Sempozyumu Bağımlılık Atölyeleri'nin 4.sü 21-22 Aralık'ta hastanemizde düzenlendi.

Tarih : 23 Aralık 2019

Çocuk İstismarı ve İhmali Semineri

Hastanemiz uzmanlarından Psikolog Begüm Sevinç, Emrullah Turanlı İlkokulu'nda "Çocuk İstismarı ve İhmali" üzerine ailelere yönelik bir seminer gerçekleştirdi. Türk Kadınlar Birliği'nin düzenlediği seminere katılan ailelere ve ilgilerinden dolayı okul yönetimine teşekkür ederiz.

Tarih : 13 Aralık 2019

Uluslararası Katılımlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresine Katıldık

Uluslararası Katılımlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi "Tedavide Alternatif Yaklaşımlar: Yeni Umutlar" başlığıyla 28 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Kıbrıs'ta düzenlendi. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak bizler de yerimizi aldı

Tarih : 03 Aralık 2019

24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Avantajlar!

Geleceğin mimarı olan öğretmenlerimiz ve aileleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığımız özel paketlerden yıl sonuna kadar indirimli yararlanabilecekler.

Tarih : 18 Kasım 2019

IV. İstanbul Bağımlılık Sempozyumu - Bağımlılık Atölyeleri

Bağımlılık ve ilgili sorunlar son yıllarda ülkemizde giderek artan bir sorun haline geldi. Bağımlılığın önlenmesinde ve bağımlılığa uygun müdahalelerin yapılmasında, alanda çalışan uzmanların bilgi ve becerisi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle dördüncüsünü düzenlediğimiz İstanbul Bağımlılık Sempozyumu - Bağımlılık Atölyeleri programına hepiniz davetlisiniz.

Tarih : 15 Kasım 2019

Uluslararası Katılımlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresindeyiz

28 Kasım-01 Aralık 2019 tarihlerinde Kıbrıs'ta düzenlenecek olan Uluslararası katılımlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresinde biz de Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak yerimizi alıyoruz.

Tarih : 12 Kasım 2019

İnternet/Oyun Bağımlısı Bireylerin Ailelerine Yönelik Ücretsiz Atölyemiz Başladı

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi Direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel moderatörlüğünde hazırlanan İnternet/Oyun Bağımlısı Bireylerin Ailelerine Yönelik Ücretsiz Atölye programının ilk oturumu Bağımlılık Danışmanı Uzman Psikolog Kinyas Tekin ve Psikolog Begüm Ceren Yüksel tarafından yapıldı.

Tarih : 09 Kasım 2019

Madde Bağımlılığı - Sports TV

Ekibimizden Uzm. Psk. Zehra Olcay Tuna, Madde Bağımlılığı hakkındaki görüşlerini Sports TV'de yayınlanan Çare Spor programında izleyicilerle paylaştı. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz:

Tarih : 06 Kasım 2019

Moodist Sports TV'ye Konuk Oldu

Ekibimizden Uzm. Psk. Kinyas Tekin, Bağımlılık ve Tedavisi hakkındaki görüşlerini Sports TV'de yayınlanan Çare Spor programında izleyicilerle paylaştı. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz:

Tarih : 18 Ekim 2019

55. Ulusal Psikiyatri Kongresindeyiz!

Tarih : 18 Ekim 2019

8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi

8. Psikofarmakoloji Kongresi 20-24 Nisan tarihlerinde Antalya Kervansaray Lara Otel-de yapıldı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi

9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi ve 5. Uluslararası Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu

Tarih : 18 Temmuz 2019

İstanbul Şehir Üniversitesi ile Moodist Hastanesi’nden İş Birliği

İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde kurulan Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı ile Moodist arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Değer Sensin Projesi

Moodist olarak desteklediğimiz, gençleri madde bağımlılığından kurtarmayı amaçlayan -Değer Sensin- projesi basına tanıtıldı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist 2. PDR Günlerinde

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 2. PDR günleri Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu Lisesi-nde gerçekleştirildi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Özel Amatem Alkol ve Madde Tedavi Merkezi

AMATEM statüsü, hastanelere T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilir. Bu statü hastanelerin bağımlılık tedavi merkezi olarak çalışmak için yeterli ekip ve donanıma sahip olduklarını gösterir.

Tarih : 18 Temmuz 2019

9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi’ndeyiz

Ruhsal hastalıkların tedavisi konusundaki yenilikleri paylaşmak üzere dünyadan ve Türkiye-den binlerce hekim ve konuşmacı 9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 5. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu-nda Antalya-da bir araya geldi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Beykent Psikoloji Günlerindeydik

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi, Beykent Üniversitesi tarafından düzenlenen VII. Psikoloji Günleri-ne katıldı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Suriyeli Öğrenciler İçin Koştuk

Türkiye ve Dünya-nın çeşitli coğrafyalarında, yollarda kilometrelerce koşarak mülteci sorununa yönelik bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Sosyal Medya Ağına Sıkışmış İlişkiler

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Psikologlarından Ayşe Handan Özkan ;-Sosyal Medya Ağına Sıkışmış İlişkiler- konusunu masaya yatırdı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Hekimlerinden Afganistan’ın Bağımlılıkla Mücadelesine Destek

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. A. Tamer Aker ve Bağımlılık Merkezi Direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel bir dizi temaslarda bulunmak üzere Afganistan-daydı.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Bağımlılık Merkezi Ekibi Ulusal Bağımlılık Kongresindeydi

Moodist Pskiyatri Hastanesi Bağımlılık Merkezi Direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel, Dr. Cavid Guliyev, Psikolog Kinyas Tekin ve Psikolog Zehra Olcay Tuna kongrede birer sunum gerçekleştirdiler.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Prof. Dr. Ögel 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde

4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Yeşilay-ın ev sahipliğinde, 27 - 28 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul-da düzenlendi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Ebru Sergisine Davetlisiniz

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor bugünlerde. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi yataklı servisinde kalan hastaların hemşireleri ile birlikte yaptıkları ebru sergisine

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Travma ve Ruh Sağlığı Destek Birimi Kuruldu

Moodist Psikiyatri & Nöroloji Hastanesinde hastanemizin Medikal Direktörü Prof. Dr. A. Tamer Aker yürütücülüğünde Travma ve Ruh Sağlığı Destek Birimimiz kurulmuştur.

Tarih : 18 Temmuz 2019

İstanbul Bağımlılık Sempozyumu Yapıldı

İstanbul-da ilk kez düzenlenen İstanbul Bağımlılık Sempozyumu 7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Altunizade Kültür Merkezi-nde gerçekleştirildi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist Yayın Hayatına Başladı

Türkiye-nin ruh sağlığı dergisi Moodist yayın hayatına başladı. İlk sayısı ile okurlarına -merhaba- diyen dergide ele alınan ilk konu selam vermenin psikolojisi oldu.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist’ten Bahar Kampanyası

Gelin siz de Moodist Nöroloji ve Psikiyatri Hastanesi-nin size sunduğu, muayane, vücut analizi ve size özel diyet listesini içeren Bahar Kampanyasından faydalanın.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Fikret Hacıosman’ı Kaybetmenin Üzüntüsü İçindeyiz

Çalıştığı hastanede görevi başında silahlı saldırıya uğrayan Psikiyatrist Fikret Hacıosman-ı kaybetmeninin üzüntüsü içindeyiz. Başta yakınları olmak üzere tüm ruh sağlığı camiasına baş sağlığı dileriz.

Tarih : 18 Temmuz 2019

II. İstanbul Bağımlılık Sempozyumu Yapıldı

Bağımlılığın; yeterli bilgi ve beceriye sahip alanda çalışan uzmanlar tarafından önlenebileceğine ve tedavi edilebileceğine inanan Moodist 13 -14 Ekim 2018 tarihlerinde II. İstanbul Bağımlılık Sempozyumu kapsamında Bağımlılık Atölyeleri gerçekleştirdi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Toplum Ruh Sağlığı Kongresi Gerçekleştirildi

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi, toplum ruh sağlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla -Toplum Ruh Sağlığı Kongresi- düzenledi.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist’e Kelebek Ödülü

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi, kelebek haMoostalığına sahip çocukların psikiyatrik tedavilerini üstlenmesi nedeniyle Kelebek Çocuklar Derneği tarafından ödüle layık görüldü.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Moodist 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ndeydi

Moodist Bağımlılık Merkezi Ekibi 29 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında Antalya-da düzenlenen 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi-ne katıldı. Kongrede sunum yapan Moodist Bağımlılık Ekibi üyeleri kongreyi 4 gün boyunca takip etti.

Tarih : 18 Temmuz 2019

Bize Ulaşın