Moodist Bilim Merkezi

 

Moodist Hastanesi, psikiyatri tedavisinde yeni paradigmalar oluşturulması için; kanıta dayalı bilimsel etik çalışmalar gerçekleştiren, toplum ruh sağlığına değer katacak yenilikçi, bütüncül sağlık çözümleri üreten, tanı ve tedavi merkezidir.

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi tarafından gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar:


 

 

V. Moodist Bağımlılık Sempozyumu

Bağımlılık; yeterli bilgi ve beceriye sahip uzmanlar tarafından önlenebilir veya tedavi edilebilir. Bağımlılık multidisipliner bir alandır. Bu nedenle çok farklı bilim dallarından insanların karşılaştığı bir sorundur. Farklı disiplinlere yönelik hazırladığımız V. Moodist Bağımlılık Sempozyumu ile hem alandaki uygulamalara yönelik deneyimleri hem de bilimsel bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Tarih : 23 Ağustos 2021

Bağımlılık Hakkında Ne Yapmalıyım? Kitabı

Bu kitapta bağımlılık hakkında temel bilgileri, tedavi müdahalelerini, zor durumlarda neler yapılabileceğini ve en sık karşılaştığınız soruların cevaplarını bulabileceksiniz...

Tarih : 15 Haziran 2021

Ruhsal Sorunlar Hakkında Ne Yapmalıyım? Kitabı

"Ne Yapmalıyım" serisinin bu kitabında ruhsal sorunları olan yakınlarınıza nasıl daha sağlıklı destek verebileceğinizi açıklamaya çalıştık.

Tarih : 15 Haziran 2021

Türkiye'nin En Kapsamlı Ruh Sağlığı Etkinliği 'Moodist Ruh Sağlığı Sempozyumu' 2-3-4 Nisan'da!

Türkiye’nin önde gelen ruh sağlığı uzmanları, 2-3-4 Nisan’da bir araya geliyor, 44 bilim insanı Moodist Ruh Sağlığı Sempozyumu’nda buluşuyor.

Tarih : 02 Mart 2021

Diyete ve Kilo Kontrolüne Psikolojik Yaklaşım Programı

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak, “Diyet ve Kilo Kontrolüne Psikolojik Yaklaşım” Programı hazırlayarak ideal çözüme multidipliner bir bakış açısıyla ulaşmayı hedefliyoruz.

Tarih : 15 Ağustos 2020

⁣Çocuklarda Dürtüsellik / Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tanı ve Tedavisi Kitabı

Uçurtma Yayınları'ndan çıkan bu kitap, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun sebepleri, sonuçları ve tedavi imkanları kısacası her yönüyle ele alıyor. Bu nedenle, "Ruh sağlığı uzmanları, öğretmenler ve aileler" için başucu kitabı olma özelliği de taşıyor.

Tarih : 07 Ağustos 2020

Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteye Yönelik Tedavi ve Beceri Programı

Moodist Bağımlılık Merkezi Klinik Koordinatörü Prof. Dr. Kültegin Ögel ve ekibi tarafından Yetişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite’ye Yönelik Tedavi ve Beceri Programı hastanemizde uygulanmaya başlamıştır.

Tarih : 10 Temmuz 2020

Bağımlılık İyileşmek İçin 66 İlke Kitabı

Bağımlılıkla uğraşanlar için bir rehber kitap özelliğini taşıyor. İlaçlardan, değiştirilmesi gereken davranışlara kadar bilgi ve yönlendirmeleri kapsıyor. Kitap sadece bilgiler aktarmıyor, iyileşmeyi kolaylaştıracak alıştırmalar ve ödevler de içeriyor. Kitap içine not alarak, kitabı kendinize özel hale de getirebilirsiniz.

Tarih : 24 Ocak 2020

İnternet/Oyun Bağımlısı Bireylerin Ailelerine Yönelik Atölyeler

Moodist Bağımlılık Merkezi klinik direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel ve ekibi kişiye özgü bir tedavi modeli olan İnternet/Oyun Bağımlısı Bireylerin Ailelerine Yönelik Eğitim Programı Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde uygulanmaya başladı.

Tarih : 21 Ocak 2020

Toplum Ruh Sağlığı Kongresi

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak 02-03 Kasım 2018 tarihleri arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezinde, Kocaeli Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi tarafından başlatılan Kocaeli Buluşmalarını takiben düzenlediğimiz Toplum Ruh Sağlığı Kongresiyle Türkiye'nin ruh sağlığı alanında önde gelen uzmanlarını, araştırmacılarını geniş bir katılımla bir araya getirdik.

Tarih : 21 Ocak 2020

İstanbul Bağımlılık Sempozyumu – Bağımlılık Atölyeleri

Bağımlılık; yeterli bilgi ve beceriye sahip uzmanlar tarafından önlenebilir veya tedavi edilebilir. Bağımlılık multidisipliner bir alandır. Bu nedenle çok farklı bilim dallarından insanların karşılaştığı bir sorundur. Farklı disiplinlere yönelik hazırladığımız İstanbul Bağımlılık Sempozyumu - Bağımlılık Atölyeleri yılda 2 kez düzenlenmektedir.

Tarih : 18 Ocak 2020

Bize Ulaşın