Psikolog Neslihan Turan ​
Psikolog

Neslihan Turan

  • Anksiyete Bozukluğu
  • Depresyon
  • Bipolar Bozukluk
  • Psikotik Bozukluklar
  • Ebevyn Danışmanlığı
  • Otizm

Psikolog Neslihan Turan Artvin’de doğdu. Lise öğrenimni Ataşehir Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2008 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı.

Üniversite lisans eğitimini yarı dönem erken bitirerek 2013 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde çeşitli çalışmaların ve tanıtımların içerisinde yer aldı. Her yıl üniversitelerin tanıtım günlerinde aktif olarak görev alıp, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Ayrıca 2011-2013 yılları arasında seçmeli olarak “Psikodrama” eğitimi aldı. Lisans eğitimi stajlarını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bahriye Üçok Çocuk Yuvası, NP İstanbul Nöropsikyatri Hastanesi’nde tamamladı.

2013 yılında dönemsel olarak özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gelişim problemleri yaşayan çocuklarla çalışıp, ailelere danışmanlık yaptı.

2014-2016 yılları arasında özel bir Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, normal veya farklı gelişen çocuk ve ergenlerin değerlendirme seanslarını yapmak, eğitim programlarının oluşturulmasına yardımcı olmak, otizmli çocukların anaokul/ilkokul entegresyonlarını sağlamak, sosyal becerilerini arttırmak ve özel eğitim programlarını düzenlemek adına çocuk ve ailelerle çalıştı.

WISC-R, Çocuk Gelişim Testleri (Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, AGTE, DENVER, FROSTİG, Goodenough Zeka Testi, GESELL, Burdon Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, PEABODY, Porteus Labirentleri, CATELL TESTİ), MMPI testi eğitimini aldı. Ayrıca Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach eğitimi almaktadır.

Depresyon ve sürekli kaygı üzerine yazdığı yüksek lisans tezinin ardından bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi eşliğinde 2016 yılından bu yana Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde hizmet vermektedir.

Lisans:  Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü, 2008

Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Terapi Eğitimleri:

  • Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Şema Terapi
  • Psikodrama

Request an Appointment

    Hemen Ara

     
    Hemen Ara  

    WhatsApp

     
    WhatsApp  

    Randevu Talebi

     
    Randevu Talebi  

    Uzmana Sorun

     
    Uzmana Sorun  
    HIZLI RANDEVU TALEP ET

      X
      RANDEVU TALEBİ LABORATUVAR SONUÇLARI
      Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'imw_footer_sticky_bar' not found or invalid function name in /home/moodisth/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307