NÖROLOJİ

Nöroloji; sinir sistemi, beyin ve kas sistemi hastalıkları ile ilgilenen geniş bir tıp bilimidir. Sinir sisteminin karmaşık yapısı nedeniyle nörolojik hastalıklardaki şikayet ve bulgular da çok çeşitli olabilir. Nöroloji birimine başvuran hastalarda en sık karşılaşılan şikayetler; baş ağrısı, baş dönmesi, unutkanlık, ellerde titremeler, kuvvetsizlik, yürüme denge ve koordinasyon kusurları, duyu-his kusurları, ani gelişen hafıza/bilinç kaybı, vücutta kasılmalar ya da seğirmeler, görme, duyma ve koku alma sorunları, konuşmada bozulma, uyku ile ilgili problemler şeklinde sıralanabilir. Bu şikâyetlerden herhangi biri varlığında en kısa süre içinde bir nöroloji hekimine başvurulması gerekmektedir. Aksi takdirde nörolojik hastalıkların tanısında gecikme geri dönüşsüz hasarlara neden olabilmektedir.
 

Ayrıca hastanemizde EEG ve EMG testleri de yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve randevu için: 0216 912 1717

Nöroloji Biriminde kanıta dayalı tıp çerçevesinde nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ayaktan ya da yatarak yapılabilmektedir. Bunlardan bazıları;

Nörolojik hastalıklar söz konusu olduğunda, hasta takibinde ilaç değişimleri veya doz değişiklikleri sık yapılabildiği için hasta ve doktor arasındaki iletişim ve takiplerin düzenli yapılması önemlidir.
 

 

Bize Ulaşın