9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi’ndeyiz

9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi’ndeyiz

Ruhsal hastalıkların tedavisi konusundaki yenilikleri paylaşmak üzere dünyadan ve Türkiye’den binlerce hekim ve konuşmacı 9. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 5. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu’nda Antalya’da bir araya geldi.

Teması “Beyni Daha İyi Anlamak İçin Bilginin Paylaşımı” olarak belirlenen kongrede ayrıca, Türkiye’nin ve dünyanın gündemini meşgul eden konular bilimsel yaklaşımlarla tartışılacak. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi yöneticileri, psikiyatristleri ve psikologları da kongrede hazır bulunuyor.

Psikofarmakoloji Derneği’nin “Beyin Aklımızda” sloganı doğrultusunda düzenlenen bilimsel organizasyonda; ruhsal hastalıkların tedavisi konusundaki yenilikler, dünyanın dört bir yanından uluslararası bilim alanının tanınmış isimleriyle tartışılıyor. Kongrede, ABD, Çin, Fransa, İngiltere, Kanada, Almanya, Taiwan, Tunus, İran, Azerbaycan, Litvanya ve Bosna Hersek gibi birçok ülkeden bilim insanları sunumlar yapacak.


Şiddet ve Terörün Psikodinamikleri

‘Şiddet ve Terörün Psikodinamikleri’, ‘15 Temmuz Psikolojisi’, ‘Mültecilik, Ruh Sağlığı ve Şiddet’, ‘Ergenlerde ve Genç Erişkinlerde Otizm Spektrum Bozukluklarının Değerlendirilmesi ve Tedavisi’ gibi günümüzün dikkat çekici başlıklarının yanı sıra, bağımlılık, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, şizofreni, depresyon, kaygı bozuklukları ve ruh sağlığını olumsuz etkileyen bir çok konuda paneller, konferanslar ve öğrenciler için kurslar düzenlenecek.

Kongre takviminde yer alan ‘Şiddet ve Terörün Psikodinamikleri’ sempozyumunda, Prof. Dr. Erol Göka; ‘Terörist ve Hayatın Anlamı Üzerine’ konusunu katılımcılarla paylaşacak.
Psikiyatrinin En Fazla Takip Edilen Kongresi

Ülkemizde psikiyatri alanındaki bilimsel kongreler içinde en fazla ilgi çeken ve takip edilen kongrede bu yıl; 600 civarında hekim katılırken, ülkemizden 154 ve dünyadan söz sahibi 15 konuşmacı ve oturum başkanı görev alacak. Son gelişmelere ilişkin konferanslar, psikiyatrik hastalıklardaki kanıt-hastalık ilişkisi oturumları, klinik ve laboratuvarlardaki güncel konuları içeren sempozyumların programın ana başlıklarını oluşturduğu kongrede; dünyanın önde gelen meslek kuruluşları ile 1 açılış konferansı, 8 konferans, 1 ikili konferans, 2 münazara, 31 panel, 5 ortak panel, 22 kurs, 3 uydu sempozyumu ve 9 çalışma grubu toplantısı gerçekleştirilecek. Ayrıca dünyadan 262 poster ve 75 sözel bildiri sunumu da katılımcılarla paylaşılacak.

 

26 Nisan’da başlayan kongre 30 Nisan’da son bulacak.

Bize Ulaşın