Hakkımızda

 

Her bir hastamızın ve yakınının mahremiyetine hassasiyet ve özenle saygı gösterilmesi ilkelerimizin başında gelmektedir.

 

Hakkımızda

Moodist Hastanesi; 10.200 m2 kapalı alandan oluşan 8 katlı modern binasında, suit ve konforlu hasta odalarına sahip, 75 yatak kapasiteli, erişkin poliklinikleri, çocuk poliklinikleri, bağımlılık, kadın ruh sağlığı, acil psikiyatri bölümleri ve anestezi, EKT, TMS, tüm psikolojik tanı testleri gibi ruh sağlığına yönelik bilim ve teknolojinin gerektirdiği koşulları sağlayan, tam teşekküllü özel bir psikiyatri hastanesidir. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi olarak 2016 yılı Şubat ayında hizmete açılan hastanemizde hekim kadrosu, akademik kimliğe sahip profesör, uzman hekim ve psikologlardan oluşmaktadır. Hastanemizde ayrıca; anestezi, iç hastalıkları, nöroloji uzmanı, diyetisyen ve tecrübeli sağlık personeli görev yapmaktadır.

Değerlerimiz
Misyonumuz

Moodist Hastanesi olarak; tecrübeli ekibimizle, bilime dayalı tanı ve tedavi yöntemlerini, etik, insancıl bir tutum içinde, hasta ve hasta yakınlarının mahremiyetlerine özen göstererek uygulamaktır.

Vizyonumuz

Moodist Hastanesi, psikiyatri tedavisinde yeni paradigmalar oluşturulması için; kanıta dayalı bilimsel etik çalışmalar gerçekleştiren, toplum ruh sağlığına değer katacak yenilikçi, bütüncül sağlık çözümleri üreten, tanı ve tedavi merkezidir.

Sağlığınız İçin Tam Uzmanlık

Moodist Hastanesi, kendi kadrosunda görev yapan hekimlerin yanında, diğer kurumlarda ve özel muayenehanelerinde çalışan psikiyatri uzmanlarının da yatarak tedavi görmesi gereken hastalarının yatış işlemlerini yaparak, tedavilerini takip edebilecekleri bir hastanedir. Bu anlamda sektördeki tüm psikiyatristlerimizi paydaşlarımız olarak konumlandırmaktayız.

Psikiyatristlerimizin hastalarını yakından takip edebilmeleri için, dışarıdan bağlanarak giriş yapabilecekleri online hasta takip sistemimiz mevcuttur. Hekimlerimiz, böylece, hastanede bulunmadıkları zamanlarda da, hastalarıyla ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceklerdir.

Hedefimiz, tüm Türkiye’de görev yapan psikiyatri uzmanlarının “Bizim Hastanemiz” diyebilecekleri, hastalarını güven içerisinde emanet edebilecekleri, psikiyatrinin olmazsa olmaz değerleri; bilim, etik ve saygı kavramları ile anılan bir psikiyatri hastanesi olarak hizmet vermektir.

Eğitimin ve bilimsel çalışmaların sürekliliği, çalışma programımız içerisinde önemli bir yere sahiptir. Hastanemizde iki büyük konferans salonu mevcuttur. Bu konferans salonlarında, gerçekleştirilecek başlıca eğitimlerimiz şöyledir: hekimlerimize ve sağlık personeline yönelik hizmet içi eğitimler, hasta yakınlarına özel eğitimler, sağlık çalışanlarına yönelik kurslar ve seminerler.

Hastanemizde hastalarımızın tedavi süreçlerini, özgüvenlerini, sosyal hayata katılmalarını destekleyici eğitsel ve sosyal beceriler kazanmalarına yönelik rehabilitasyon programlarımız da gerçekleştirilmektedir. Rehabilitasyon programlarımız, yatarak tedavi olan hastalarımız için olduğu gibi, poliklinikten takip edilen hastalarımız için de düzenlenmiştir.

Her bir hastamızın ve yakınının mahremiyetine hassasiyet ve özenle saygı gösterilmesi ilkelerimizin başında gelmektedir.

Hastalarımızın klinik tedavilerinde etkili, bilimsel, güncel tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

Tedavi sürecindeki yüksek kalite ilkemiz, medikal tedavinin yanında, hastalarımızın hayat kalitelerini de artırmaya yöneliktir. Yeni nesil bir sağlık hizmeti uygulaması olan ve Türkiye’deki psikiyatri hastaneleri içerisinde ilk kez hastanemizde uygulanan Case Management Sistemi de hizmet verimliliğimizi artırmak amacıyla uyguladığımız bir yöntemdir. Vaka Yönetimi anlamına gelen bu sistem içerisinde, hastanemize başvuran her hastamız, uzman bir psikoloğumuz tarafından bizzat karşılanmaktadır. Kendisine tedavi ve tedavi sonrası her aşamada yine aynı psikolog tarafından yardımcı olunarak sorunları çözülmekte ve hizmetlerin koordinasyonu sağlanmaktadır.

Modern psikiyatri tedavisi sadece ilaç ve hekimle sınırlı olamaz. Hasta ve hasta yakınlarına, farklı, kişiye özel, değer katan çözümler üretmemizin yanında, ürettiğimiz bu değerleri ölçümleyebilecek yöntemleri geliştirerek, hasta memnuniyetini sürekli sorgulayan bir yapı içerisinde çalışmaktayız.

Bize Ulaşın