Amatem

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi; etik ve bilimsel yöntemler uygulayan, hümanistik yaklaşıma sahip bir tedavi merkezidir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen AMATEM (Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ruhsatına sahiptir.

Bağımlılık tedavisi bir yolculuktur. Bu yolculukta birlikte çalışarak hedefe varmayı amaçlıyoruz. Yaklaşım ilkelerimiz için tıklayınız.

Yataklı ve ayaktan hizmet vermekteyiz. Yataklı tedavide; rahat ve konforlu bir ortamda arınma ve detoks imkânı sağlarken, uzun süreli iyileşme için de ilk adımları atıyoruz. Uyguladığımız programın içeriğini görmek için tıklayınız.

Özellikle eroin bağımlılığında bazı durumlarda yararlı olan Hızlandırılmış Arındırma Programı'nı (HAP) geliştirdik. Hızlı ve sağlıklı bir biçimde arınmayı sağlıyoruz.

Dünya'da yeni uygulanmaya başlayan ve uzun süreli iyileşmeyi sağlayan, 3 ay etkili enjeksiyon tedavilerini yapmaktayız.

Bağımlılıkta ayrıntılı değerlendirmeyi ve kişiye özel iyileşme programını geliştirmeyi sağlayan Bapisoft programını uyguluyoruz.

Bağımlılıkta bazı zihinsel işlevlerin bozulduğu bilinmektedir. Tedavi sürecinde zihinsel işlevlerin ne kadar zarar gördüğünü ölçmek önemlidir. Bu amaçla geliştirdiğimiz bilgisayar temelli MoodCog test programını kullanıyoruz.

Doğru ve kesin tanı koymak için her türlü idrar ve saç testlerini de kliniğimizde yapıyoruz.

Ayaktan ve yataklı tedavilerde bireysel görüşmelerin yanı sıra grup terapileri uyguluyoruz. Bireysel görüşmelerde tekrar başlamayı önlemek ve kişisel gelişimi sağlamak için Kişisel İyileşme Programını (KİP) kullanıyoruz.

Tekrar başlamayı önlemek ve kişiye uygun riskleri saptamak için hastanemiz bünyesinde Moodist Relaps İndeksi'ni (MORİ) geliştirdik. Bunu uygulayarak, erken dönemde tekrar kullanımın önüne geçebilmek için önlem almaya çalışıyoruz.

Tüm bağımlılık türleri ile çalışıyoruz. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığının yanı sıra kumar ve internet bağımlılığı konusunda hizmet vermekteyiz. Kumar bağımlılığı alanında hizmet veren özel uzman bir ekibimiz var. İnternet bağımlılığı konusunda da ebeveynlere yönelik bir eğitim programı uyguluyoruz.

Bağımlılık tedavisinde ailenin yeri çok önemlidir. O nedenle ailelere yönelik destek programları uyguluyoruz. Bağımlı ebeveynlerin çocuklarının ruh sağlığı ve onların da ileride bağımlı bireyler olmamaları için Bağımsız Kuşak programını geliştirdik. 

Prof. Dr. Kültegin Ögel’in medikal direktörlüğünde; bağımlılık konusunda deneyimli psikiyatrist, psikolog ve hemşirelerle çalışıyoruz. 

Bağımlılık konusunda araştırmalar yapıyoruz, eğitimler veriyoruz ve sempozyumlar düzenliyoruz

Unutmayın! Bırakmak kadar, tekrar başlamamak önemlidir. 

Bize Ulaşın