Bağımlı Ailelerine Açık Davet

Bağımlı Ailelerine Açık Davet

Bağımlılık tüm dünyada hızla artan bir hastalık. Her yaş, cinsiyet ve ekonomik gelir düzeyinden yüzbinlerce insan bağımlılığın pençesinde. Bağımlı bir üyeye sahip olmak aile için ıstırap verici bir durum. Sosyal çevre, iş çevresi, arkadaş çevresi bağımlı ile iletişimine sınır koysa da aile sürekli bağımlı ferdinin yanında yer alıyor.

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi Direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel bağımlı ailelerine yönelik düzenledikleri eğitimler hakkında şunları söyledi;

“Moodist Bağımlılık Merkezi olarak grup terapisi şeklinde düzenlediğimiz eğitimlerimizde bağımlı aileleri ile bir araya geliyoruz. Eğitimlerde en temelden başlayarak aileye bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeleri ve etkilerini, bu durumun aile içindeki yansımalarını, bağımlılıktan kurtulmak için atılması gereken adımları, bağımlı ile nasıl iletişim kurulacağını anlatıyoruz.


Eğitimlere katılan aileler, aralarında kendi deneyimlerini paylaşıyorlar. Ailelere hem kendilerine hem bağımlı bireye zarar vermeden, onun için nasıl faydalı olabileceklerini sunumlar ve videolarla anlatıyoruz. 


Eğitimlerimiz 6 oturumdan oluşuyor;

Bağımlılık nedir?

Bağımlılık yapan maddeler ve etkileri

Bağımlılığın aileye etkisi

Değişim adımları

Etkili iletişim yolları

Sık sorulan sorular ve yanıtları

 

Her hafta Cuma 18:00-20:00 ve Cumartesi 12:00-14:00 saatleri arasında düzenli olarak yaptığımız eğitimlere tüm bağımlı ailelerini davet ediyoruz.

Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlerimiz için 0216 912 17 00 numaralı telefondan kayıt yaptırmak mecburiyeti bulunuyor.

Tüm toplumumuza bağımlılıktan uzak sağlıklı günler diliyoruz.”

Bize Ulaşın